سردخانه خرما
سردخانه خرما
سردخانه خرما
a3ece046 730d 4232 8cf2 2704a9539db5 1 - گالری
b8c003b1 4709 408c 9293 db94c32f7668 - گالری
سردخانه خرما
سردخانه خرما
سردخانه خرما
سردخانه خرما
سردخانه خرما
سردخانه خرما
سردخانه خرما

خواص خرما

درباره خواص خرما تحقیقات و پژوهش های زیادی از قدیم انجام شده است. در طب قدیم ایرانی، یونانی، چینی و بسیاری از علوم پیشرفته طب نوین همواره خرما به عنوان یکی از برترین میوه ها توصیف شده است.
خرما قند طبیعی و غیر اشباعی دارد و به همین دلیل به عنوان جایگزین شکر و یا شیرین کننده های دیگر استفاده می شود .تا نه تنها مضرات آنها را نداشته باشد بلکه به خوبی بتواند تقویت کننده بدن و ایمن کننده بدن باشد.

این قند طبیعی موجود در خرما نه تنها باعث تقویت قوای جسمی و جنسی می شود. بلکه به دلیل جذب سریع و راحت به خوبی بر روی حافظه و بخصوص حافظه کوتاه مدت اثر مثبت می گذارد و به همین دلیل شاید این میوه را غذای مغز نامیده اند. این موضوع باعث عملکرد بهتر مغز و افزایش ضریب هوشی می شود.
خرما عاملی بازدارنده برای رشد باکتری بر سطوح دندان ها است و به همین دلیل برای جلوگیری از پوسیدگی دندان توصیه می شود . در واقع عصاره خرما رشد باکتری استرپتوکوک میوتانس که اصلی ترین عامل در پوسیدگی دندان است را کنترل می کند.

همچنین خرما میزان زیادی از پتاسیم را در خود جای داده است که برای کنترل فشار خون بالا و عملکرد مناسب عضلات و اعصاب بدن ماده ای شفابخش است . ترکیب این پتاسیم با منیزیم کهع خود عاملی برای تقویت اعصاب و عضلات است .در خرما فراوان وجود دارد این عملکرد را فوق العاده تر می کند و خرما را بهترین درمان برای اعصاب می کند.
اما شاید یکی از بهترین اثرات خرما در بدن جلوگیری از فقر آهن خون و به دنبال آن کم خونی باشد. خرما میزان زیادی آهن و فولات که همان اسید فولیک است و جذب آن را بهتر می کند ، دارد. فولات خون ساز است و ترکیب آن با آهن و ویتامین B12 باعث می شود تا بهترین جریان خون سازی را در بدن ایجاد کند و حتی اثر این نوع خون سازی از قرص به مراتب بالاتر است زیرا زودتر جذب شده و تماما در بدن مصرف می شود.

خرما همچنین میزان زیادی ویتامین C دارد که از عناصر ضروری بدن برای مقالبه با بیماری های عفونی و خونریزی دهنده یا همان اسکوربوت است.
خرما هم ربای کاهش و هم برای افزایش وزن فوق العاده است. پروتئین های زیاد این میوه باعث می شود .تا خوردن خرما باعث افزایش وزن شود ،ضمن اینکه کالری زیادی هم در این میوه وجود دارد. اما وجود میزان قند کافی و لازم برای بدن و همچنین میزان فیبر زیاد در خرما باعث احساس سیری و جلوگیری از ضعف و به دنبال آن مصرف کمتر مواد غذایی و ریزه خواری و کاهش وزن می باشد.

خرما برای کاهش کلسترول منفی خون، تقویت قلب ، کاهش التهابات سینه و تنفسی، درمان مزاج سرد و خشک، تسکین درد های مفاصل، تقویت نیروی جنسی، عملکرد بهتر کلیه ها و مثانه، بهبود دستگاه گوارش و رفع یبوست و بسیاری دیگر از عملکردهای و دستگاه های بدن بسیار مفید است.

ارزش غذایی خرما

خرما بسته به نوع و محل کشت خود دارای ارزش غذایی متنوعی است اما اگر بصورت میانگین بخواهیم بررسی کنیم .هر 100 گرم خرما حاوی 163 کیلو کالری انرژی، 0.9 گرم پروتئین، 0.3 گرم چربی مفید، 38 گرم گلوسید، 30 میلی گرم فسفر، 1.3 میلی گرم آهن، 51 میلی گرم کلسیم و 10 میلی گرم ویتامین های مختلف می باشد. در ضمن به مقدار کمی فولات، پتاسیم، منیزیم و غیره هم در خرما وجود دارد.

افرادی که باید خرما کمتر بخورند

مصرف زیاد خرما به فواید آن نمی افزاید، منظور اینکه در خوردن خرما نیز باید حد اعتدال رعایت شود، بصورت کلی بهتر است در روز نهایتا 3 تا 5 عدد خرما مصرف کنید و بیش از آن را از برنامه غذایی بخصوص بزرگتر های کنار بگذارید.

در صورت استفاده بیش از اندازه از خرما باید تبعاتی مانند اختلال در عملکرد کبد و طحال و یا حساسیت هایی ماند جوش های بدن و یا سرفه و خارش پوستی را تحمل کنید. ضمن اینکه میزان قند و انرژی خرما تقریبا بالا است و با تمام مفید بودن قند این میوه نباید رد مصرف آن زیاده روی شود ، بخصوص افرادی که دارای مرض دیابت هستند.

ضمنا خوردن بیش از اندازه خرما برای افراد دارای سندرم متابولیک و دارای بیماری های قلبی عروقی توصیه نمی شود. از تبعات مصرف زیاد خرما می توان به چاقی و یا تبخال های ویروسی نیز اشاره کرد.در هر صورت توصیه می شود خرما در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد ولی در مصرف آن زیاده روی نشود.

خرما
سردخانه خرما