تصویر عنوان

خرما مضافتی بم

خرما مضافتی بم

  |   خرما

خرمای مَضافتی بم منسوب به خرمای شهرستان بم یکی از محصولات خرمای ایران می‌باشد. این نوع خرما با توجه به رطوبت بالا به عنوان خشکبار محسوب نشده و شرایط نگهداری آن در دمای بین -۵ تا ۵ درجه سانتی‌گراد می‌باشد، در حال حاضر این خرما در برندهای مختلف در بازارهای داخلی کشور ایران و بازارهای بین‌المللی به فروش می‌رسد.

خرما مضافتی صادراتی یکی از گونه های مرغوب و با کیفیت در سطح کشور می باشد که مصرف کنندگان خاص خود را به همراه داشته است.  خرمای مورد نظر یکی از خرماهای تجاری به حساب می آید که به کشور های متقاضی نیز صادر می گردد. این خرما یکی از خوشمزه ترین و لذیذترین نوع خرما ها به حساب می آید. خرمای مذکور در انبار ها به صورت رطب ذخیره شده و در مواقع لازم در انواع بسته بندی ها به مناطق مورد نظر ارسال می شود.

ویژگی های خرمای مضافتی بم

این خرما در ساختار ذاتی اش، مقدار زیادی از ماده معدنی پتاسیم را داراست. که همین موضوع میتواند خرما مضافتی بم را یک درمان برای بیماری اسهال در نظر گرفت. یکی از مهم ترین و عمده ترین محصولات خرمای ایران را میتوان، رطب خرما مضافتی نام برد. این خرما، از نوع خرماهای نرم است. خرما مضافتی بم چه در داخل کشور و چه در عرصه های بین الملل، دارای تقاضای زیادی میباشد.

رنگ این خرما عموما به بنفش تیره و سیاه گرایش دارد. همچنین دارای گوشت، شهد و طعم فوق العاده ای است. میزان رطوبتی که در محصول وجود دارد، بسته به محل مزرعه، کشت و برداشت محصول تفاوت دارد. اندازه نوع مرغوب این نوع خرما، بین ۲.۵ الی ۴.۵ سانتی متر میباشد.

خرمای مضافتی معروفترین نوع خرما میباشد. گاهی به اشتباه، لفظ رطب را برای آن بکار میبرند. در واقع رطب، میوه تازه رسیده درخت نخل میباشد. رطب خشک شده، خرما میباشد. بعنوان مثال، میتوان محصولات غوره و انگور و کشمشی که از درخت مو بدست می آید را نوعا مانند خارک و رطب و خرما برای درخت نخل دانست. این نوع خرما می بایست حتما و حتما در یخچال نگهداری شود.

رنگی که مردم برای این خرما دوست دارند و بسیاری از خریداران نیز ترجیح می‌دهند؛ رنگ مشکی میباشد. و حتی مشکی تیره نیز بر روی فروش این محصول تاثیر می گذارد. هرچند که این خرما در نوع قهوه ای و قهوه ای تیره نیز موجود میباشد. چرا که این خرما درمرحله اول برای رسیده شدن، به شکل قرمز است. جالب است بدانید با طی شدن مراحل رشد، به رنگ مشکی تبدیل میشود.

طبع خرما گرم بوده و اغلب افرادی که دارای طبع سرد میباشند. مخصوصا کسانی که برای آنها مشکلاتی ایجاد شده است. می‌توانند از این خرما بعنوان یک دارو استفاده کنند. علاوه بر خواص آن برای بدنشان، بعنوان یک دارو برای سلامت جسمی میتوانند استفاده کنند.

بسیاری از خرماها را می‌توان در هوای آزاد و در محیط اتاق نگهداری کرد. اما شرایط نگهداری این خرما تا حدودی منحصر به فرد میباشد. توصیه می‌شود که این خرما را برای مصرف، در منزل و در یخچال نگهداری کنید. هر زمان که برای مصرف خواستید، سه ساعت زودتر خرما را از یخچال خارج کرده و و بعد آن را مصرف کنید.

خرمای مضافتی بم دارای مقداری رطوبت است. این دو تو بدن باید بیش از حد باشد و نه اینکه به پدران خود ما وجود نداشته باشد ولی وجود رطوبت در این خرما خاصیتی را به این خرما اضافه کرده که شاید یکی از مصرف کنندگان از آن مطمئن باشد این خاصیت همان تغییر دسته بندی در خرما می باشد که رطوبت باعث شده خرمای مضافتی در دسته محصولات غذایی قرار بگیرد که این نیز به نوع خود قابل توجه است.