سلامت بارداری

درباره این پروژه

فواید مصرف خرما در بارداری :

 

۱٫ تامین انرژی:

در طی دوران بارداری شما به انرژی بیشتری نسبت به زمان معمول نیاز دارید . مصرف تعدادی خرما در هر روز قند های مورد نیازتان را بدون کالری اضافی تأمین می کند.

۲٫ پیشگیری از یبوست :

از آنج که خرما ها غنی از فیبر هستند ، سیستم گوارشی را سالم نگه می دارند و یبوست مربوط به بارداری را درمان می کنند . شکم را پر می کنند ، سطح کلسترول را کاهش می دهند و به حفظ وزن سالم کمک خواهند کرد .

۳٫ پروتئین ها ، آمینو اسید ها را تولید می کنند :

خرماها مقدار کافی از پروتئین مورد نیاز بدن برای ساختن آمینو اسید را فراهم می کنند که برای رشد بدن ضروری هستند.

۴٫ به جلوگیری از نقص های مادرزادی کمک می کند :

خرما ها منبع خوبی از فولات هستند . فولات ها از نقص های مادرزادی مربوط به مغز و نخاع پیشگیری می کنند .

۵٫ ویتامین K بدن نوزاد را تقویت می کند :

نوزادان با میزان ویتامین K کمی متولد می شوند. اگر مادر خرما مصرف کند و نوزاد شیر مادرش را بخورد نیازش به این ویتامین تامین می شود که ویتامین K به لخته شدن و رشد استخوان ها کمک می کند.

۶٫ جلوگیری از کم خونی :

خرما ها می توانند عناصر آهنی مورد نیاز در دوران بارداری را تامین کنند تا کم خونی را دور نگه دارند . آهن موجود در هموگلوبین بدن را حفظ می کند و ایمنی بدن شما و کودکتان را تقویت خواهد کرد .

۷٫ حفظ تعادل آب – نمک بدن :

خرما حاوی پتاسیم است که تعادل آب – نمک و فشار خون را حفظ می کند و از گرفتگی عضلات جلوگیری می کند . کاستی این ماده معدنی می تواند منجر به مشکلاتی مربوط به کلیه شود.

۸٫ استخوان ها و دندان ها در کودک :

منیزیم یک ماده معدنی ضروری دیگر است، چون به شکل گیری دندان ها و استخوان ها در کودک کمک می کند و همچنین قند و فشار خون را تنظیم می کند . خرما ها به جلوگیری از کمبود منیزیم که ممکن است منجر به اختلالات کبدی شود، کمک می کند .

تاریخ

فروردین 1395

دسته بندی

خرما